OTWARCIE KLUBU MEDIACJI RÓWIEŚNICZEJ
W ostatni dzień kwietnia odbyło się w naszej szkole uroczyste otwarcie Szkolnego Klubu Mediacji Rówieśniczej. To nie lada przedsięwzięcie zawdzięczamy Dyrektorowi naszej placówki, Panu Wiktorowi Gawrylczukowi oraz Mediatorowi Sądowemu - Pani Krystynie Piotrowskiej, która odpowiednio przygotowała kandydatów na mediatorów oraz ich opiekunów, przekazując zasady skutecznej mediacji oraz metody rozwiązywania konfliktów.
Uroczystość swoją obecnością zaszczycili:
- Główny Specjalista ds. Oświaty i Kultury Pani Anna Witkowska – Oleszyńska
- Dyrektor Centrum Usług Społecznych Pani Elżbieta Danielska – Konopacka
- Zarząd Rady Rodziców
- Rodzice mediatorek
- uczniowskie trójki klasowe.
Pani Mediator, Krystyna Piotrowska mianowała mediatorów szkolnych, wręczając im nominacje oraz symboliczne serduszka. Tego zaszczytu dostąpiły:
- Lena Wojdyła, Aleksandra Sadzikowska z klasy VIII
- Lena Mazurkiewicz, Agata Kasior, Marcelina Zbierajewska, Zuzanna Krasińska z klasy VII
- Aleksandra Kamyszek, Ewa Remiszewska z klasy VI.
Dziewczęta przygotowały krótką symulację, by pokazać czym jest mediacja rówieśnicza.
W części artystycznej wysłuchaliśmy piosenek w ich wykonaniu oraz obejrzeliśmy piękny układ taneczny uczniów klasy III c przygotowany pod opieką Pani Julii Patyniak.
Na zakończenie uroczystości symbolicznym przecięciem wstęgi nasi Goście dokonali oficjalnego otwarcia Sali Mediacji Rówieśniczych.
Niech Szkolny Klub Mediacji stanie się źródłem empatii i wrażliwości. Promujmy porozumienie bez przemocy i konstruktywny dialog.
Dziękujemy naszym znakomitym Gościom, Radzie Rodziców za wsparcie oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej ważnej dla społeczności wydarzenia: Dyrekcji szkoły, Pani Mediator Krystynie Piotrowskiej, Pani Annie Andrzejczak oraz Panu Markowi Świderskiemu.
Opiekunowie Szkolnego Klubu Mediacji Rówieśniczej: Joanna Świderska, Marta Karczewska, Beata Czapla

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!