TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W NASZEJ SZKOLE
Miniony tydzień to nie tylko ostatni tydzień lata…
Upłynął bardzo szybko, gdyż wiele się działo. Na lekcjach wychowania fizycznego odbywaliśmy szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Poszerzaliśmy również swoją wiedzę i umiejętności podczas ćwiczeń z wykorzystaniem AED (Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego).
Na informatyce rozmawialiśmy o cyberbezpieczeństwie. Klasy IV – VI w ramach lekcji techniki skupiali swoją uwagę na bezpiecznym poruszaniu się w ruchu drogowym. Wykonaliśmy plakaty profilaktyczne nt. bezpieczeństwa. Dyskutowaliśmy o higienie, aktywnym wypoczynku oraz zdrowym odżywianiu. Kulminacją było przygotowanie drugiego śniadania. Tematykę bezpieczeństwa wychowawcy poruszyli na spotkaniach z rodzicami.
Bezpieczeństwo w szkole to temat szeroki; to nie tylko zachowanie fizycznego bezpieczeństwa. To także bezpieczeństwo społeczne i psychologiczne; od atmosfery zaufania po wsparcie psychologiczne i reagowanie na akty przemocy.
Cieszymy się, że nasi uczniowie z takim zaangażowaniem podchodzą do nauki odpowiedzialnych i niezwykle ważnych zachowań. ❤️????

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!