SPOTKANIE PREWENCYJNE
W minionym tygodniu uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w spotkaniu z policjantami Komisariatu w Szydłowie. Celem wizyty było przeprowadzenie prelekcji na temat zagrożeń takich jak przemoc, agresja, cyberprzemoc czy zażywanie substancji odurzających. Ważnym aspektem było omówienie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, w tym zakazu: stosowania przemocy werbalnej (wyzywanie, poniżanie, szantażowanie), nagrywania i publikowania filmów lub zdjęć bez zgody czy tworzenia fałszywych kont i podszywania się pod inne osoby.
Spotkania prewencyjne z policją to spotkania profilaktyczne, których celem jest edukacja społeczna na temat bezpieczeństwa i odpowiedzialności prawnej.
red.: B. Czapla

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!