CZYM SĄ MEDIACJE RÓWIEŚNICZE?
15 stycznia gościliśmy w naszej szkole Panią Krystynę Piotrowską, mediatora sądowego przy sądzie okręgowym.
Nasz gość przybliżył uczniom klas VI-VIII temat mediacji szkolnych i rówieśniczych jako sposobu budowania lepszej komunikacji, szacunku, życzliwości czy też rozwijania asertywności.
Jest to pierwszy krok ku temu, by w szkole powstał punkt mediacji rówieśniczej pozwalający na kształtowanie umiejętności rozwiązywania problemów, poczucia bezpieczeństwa oraz wspieranie stron w dojściu do porozumienia.
Dziękujemy za pierwszy etap, czekamy na kolejne.
red.: B. Czapla


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!