WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „KOCHANOWSKI W OBIEKTYWIE”
Z okazji Narodowego Czytania 2025 nasza szkoła zorganizowała konkurs fotograficzny „Kochanowski w obiektywie”, którego celem było popularyzowanie twórczości Jana Kochanowskiego oraz rozwijanie wrażliwości estetycznej i literackiej uczniów klas IV–VIII.
Uczestnicy mieli za zadanie wykonać fotografie inspirowane utworami poety, takimi jak Fraszki, Pieśni czy Treny. Prace uczniów zachwyciły pomysłowością, wrażliwością i artystycznym spojrzeniem na poezję renesansowego mistrza.
Laureaci konkursu:
I miejsce: Klara Weidemann – za fotografię inspirowaną „Trenem VIII”
II miejsce: Kornelia Góra i Julia Weidemann – za współczesną interpretację fraszki „Na lipę" i "Na dom w Czarnolesie "
III miejsce: Magdalena Budner i Klaudia Budner– za uchwycenie emocji i nastroju poezji Kochanowskiego.
Wyróżnienia: Maria Zawadzka i Wioletta Wiesiołek– za ciekawą stylizację renesansową Kamil Niedziwecki– za pracę plenerową.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, kreatywność i wrażliwość artystyczną!
Dziękujemy również nauczycielom i rodzicom za wsparcie młodych twórców.
Najlepsze prace można obejrzeć na wystawie na górnymi korytarzu szkoły oraz w galerii online na stronie internetowej i szkolnym Facebooku
red.: A. Wiśniewska-Łądkowska

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!