Logo Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie

WYCIECZKA DO ŚRODY WIELKOPOLSKIEJ I KÓRNIKA PEŁNA WRAŻEŃ!

Ocena 0/5

9 czerwca 2026 r. uczniowie klas 1c, 2b i 3c wraz z wychowawcami: panią Beatą Kątek, panią Anetą Kalczyńską, panią Bożeną Kamińską oraz panią Iwoną Cichoń uczestniczyli w wycieczce do Środy Wielkopolskiej i Kórnika. Nad przebiegiem wyjazdu czuwał pilot wycieczki, pan Jan Balcerzak.

Podczas wyjazdu mieliśmy okazję zwiedzić Parowozownię oraz warsztaty kolejowe, a następnie przejechać się zabytkową kolejką do Zaniemyśla. Dużą atrakcją był również rejs statkiem po Jeziorze Raczyńskim.

Po wspólnym obiedzie odwiedziliśmy Zamek w Kórniku, poznając jego historię i najcenniejsze eksponaty. Spacer po malowniczym Arboretum Kórnickim pozwolił nam podziwiać piękno przyrody i odpocząć wśród wyjątkowej roślinności.

Wycieczka była doskonałą okazją do zdobycia nowej wiedzy, integracji oraz wspólnego spędzenia czasu poza szkołą. 

 

red.: B. Kamińska

Galeria zdjęć

25 26. 27 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8 9 10 11 12. 13. 14 15 16. 17. 18. 19. 21. 22 23 24.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności