WYCIECZKA DO ŚRODY WIELKOPOLSKIEJ I KÓRNIKA PEŁNA WRAŻEŃ!
9 czerwca 2026 r. uczniowie klas 1c, 2b i 3c wraz z wychowawcami: panią Beatą Kątek, panią Anetą Kalczyńską, panią Bożeną Kamińską oraz panią Iwoną Cichoń uczestniczyli w wycieczce do Środy Wielkopolskiej i Kórnika. Nad przebiegiem wyjazdu czuwał pilot wycieczki, pan Jan Balcerzak.
Podczas wyjazdu mieliśmy okazję zwiedzić Parowozownię oraz warsztaty kolejowe, a następnie przejechać się zabytkową kolejką do Zaniemyśla. Dużą atrakcją był również rejs statkiem po Jeziorze Raczyńskim.
Po wspólnym obiedzie odwiedziliśmy Zamek w Kórniku, poznając jego historię i najcenniejsze eksponaty. Spacer po malowniczym Arboretum Kórnickim pozwolił nam podziwiać piękno przyrody i odpocząć wśród wyjątkowej roślinności.
Wycieczka była doskonałą okazją do zdobycia nowej wiedzy, integracji oraz wspólnego spędzenia czasu poza szkołą.
red.: B. Kamińska

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!