RAZEM - ŚWIĘTO SZKOŁY – DZIEŃ PATRONA
Ostatni piątek listopada to dla naszej społeczności szkolnej niezapomniane chwile. Od szesnastu lat patronem naszej szkoły jest twórca innowacyjnego systemu wychowawczego, Stary Doktor Janusz Korczak. Od tego momentu mamy szkolne symbole: sztandar – ufundowany przez naszych Przyjaciół i piękny hymn wybrany spośród wspaniałej polskiej poezji. Autorem słów jest Adam Asnyk, muzykę skomponował Zbigniew Preisner, wykonawcą Jacek Wójcicki. „Miejcie nadzieję” – wiersz, który miał motywować Polaków do walki. Nadzieja to przekonanie, że nasza przyszłość będzie lepsza od teraźniejszości. Logo szkoły również nawiązuje do naszego Patrona.
28 listopada od samego rana gościliśmy w szkole Przewodniczącą Rady Gminy Panią Katarzynę Miernowską, Wójta Gminy Szydłowo Pana Tobiasza Wiesiołka, Sekretarz Gminy Szydłowo Panią Iwonę Mazur, Dyrektora Wydziału Rozwoju i Gospodarki Komunalnej Pana Artura Kamińskiego.
Wśród Rodziców miło nam było powitać nową Radę w osobach: Przewodniczącej Pani Eweliny Tyskiej-Rożeń, Pani Marty Karczewskiej oraz Pani Joanny Banyś.
W tym szczególnym dniu głos zabrali zaproszeni goście oraz Dyrektor Szkoły. Wójtowi Gminy Szydłowo Panu Tobiaszowi Wiesiołkowi jak również Dyrektorowi Wydziału Rozwoju i Gospodarki Komunalnej Panu Arturowi Kamińskiemu wręczono podziękowania za serce wkładane w każdy projekt, za umożliwienie nam bycia razem w różnych przestrzeniach naszej placówki, za zaangażowanie i życzliwość.
Tradycją szkoły jest przekazanie sztandaru uczniom klas VII. To ważny moment naszej uroczystości.
W tym roku zaszczyt sprawowania pieczy nad sztandarem przypadł: Agacie Kasior, Stanisławowi Zawiszewskiemu oraz Marcelinie Zbierajewskiej.
Przygotowując się do święta szkoły uczniowie uczestniczyli w wielu konkursach: młodsi brali udział
w plastycznych – wykonywali portret Króla Maciusia, plakat przedstawiający zamek tegoż króla oraz portret Janusza Korczaka. Starsi uczniowie wykazywali się wiedzą o życiu i twórczości patrona; swoje umiejętności twórcze i pisarskie sprawdzali w konkursach literackich; niektórzy popisali się zdolnościami plastycznymi, inni wykazywali się doskonałą znajomością praw dziecka, ale w języku angielskim. Ogromne emocje każdego roku wzbudza Turniej Piłki Nożnej im. J. Korczaka.
Najlepsi w konkursach i turnieju otrzymali nagrody, których sponsorem była Rada Rodziców.
W części artystycznej wystąpili uczniowie edukacji wczesnoszkolnej z piosenkami o szkole i patronie oraz Łucja Łesyk z utworem na skrzypce Oskara Riedinga.
Ostatnim punktem uroczystości było przejmujące przedstawienie o Starym Doktorze i jego podopiecznych w wykonaniu uczniów klas VIII oraz klasy V b.
Wszystkim występującym uczniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za piękną duchową ucztę.
Osobne podziękowania kierujemy do Pani Ewy Wnuk, Pani Agnieszki Zwolińskiej-Piątek oraz Pana Marka Świderskiego za sprawowanie opieki nad przygotowaniem uroczystości.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!