BOŻE NARODZENIE
Boże Narodzenie przypomina nam, że prawdziwa wielkość człowieka wyraża się w miłości, pokoju i gotowości do służby drugiemu.
Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najbardziej wyjątkowych, podniosłych i rodzinnych wieczorów w całym roku. Zgodnie z wieloletnią tradycją również nasza społeczność szkolna spotkała się, aby wspólnie przeżywać ten szczególny czas. W piątek, 19 grudnia, w naszej szkole odbyła się uroczysta Wigilia szkolna.
Obchody rozpoczęły się od wniesienia Betlejemskiego Światła Pokoju, które co roku wyrusza z Groty Narodzenia Pańskiego i za pośrednictwem harcerzy trafia także do naszej szkoły. Kolejnym punktem uroczystości było odczytanie Ewangelii o narodzeniu Jezusa przez księdza proboszcza Mariusza Wożniaka, a następnie wspólne odśpiewanie kolędy „Wśród nocnej ciszy”.
Po oficjalnym powitaniu przybyłych gości rozpoczęła się część artystyczna – Jasełka. W tym roku zostały one przygotowane i przedstawione przez rodziców uczniów klasy II b. Całość uzupełniali śpiewem i tańcem uczniowie klasy II b. Nad całością programu artystycznego czuwała natomiast pani Aneta Kalczyńska, wychowawczyni klasy. Zarówno rodzice, jak i uczniowie świetnie prezentowali się na scenie, grając z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem.
Całość wydarzenia wzbogaciły również występy wokalne oraz instrumentalne uczniów, zarówno solowe jak i zespołowe. Nie zabrakło także eleganckiego walca w wykonaniu klasy II b. Finalnym elementem tegorocznej Wigilii było wykonanie przez nauczycieli, pracowników obsługi oraz rodziców klasy II b pastorałki „Od serca do ucha”.
Był to niezwykły dzień, przepełniony emocjami, radością i wzruszeniem – czas niosący nadzieję, dobroć oraz poczucie wdzięczności.
red.: M. Furgała


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!