SIECIAKI
Uczniowie wszystkich klas edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w kolejnych zajęciach online w ramach programu „Sieciaki”, poświęconych bardzo ważnemu tematowi – hejtowi i cyberprzemocy.
Podczas spotkania dzieci dowiedziały się:
- czym jest hejt i jak odróżnić go od konstruktywnej krytyki,
- jak rozpoznawać przemoc słowną i cyberprzemoc w Internecie,
- dlaczego każdy ma prawo czuć się bezpiecznie w sieci,
- jak reagować, gdy ktoś doświadcza hejtu,
- gdzie szukać pomocy oraz jak wspierać innych.
Zajęcia były ważną lekcją empatii, wzajemnego szacunku oraz odpowiedzialnego korzystania z Internetu. Razem dbamy o bezpieczną i życzliwą przestrzeń w sieci!
red.: N. Rychlik

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!