SZKOLNI MISTRZOWIE ORTOGRAFII
20 marca 2026r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV – VIII.
Najwięksi znawcy ortografii napisali dyktando najeżone trudnościami.
Zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych:
· Klasy IV – Jan Sikora, klasa IVa
· Klasy V – Wioletta Wiesiołek, klasa Vb
· Klasy VI – Nadia Behrendt, klasa VIc
· Klasy VII – Lena Rachwalska, klasa VIIb
· Klasy VIII – Lena Wojdyła, klasa VIIIb
Drugie miejsca w zmaganiach konkursowych:
· Klasy IV – Jaśmina Gradecka, klasa IVc
· Klasy V –Maksymilian Grączewski, klasa Va
· Klasy VI – Franciszek Szybiak, klasa VIa
· Klasy VII – Emilia Wroniszewska, klasa VIIc
· Klasy VIII – Karol Majda, klasa VIIIa
Zwycięzcy Szkolnego Konkursu Ortograficznego wezmą udział w XXXII Konkursie Ortograficznym Szkół Podstawowych pod patronatem Prezydenta m. Piły.
· Mistrzowie poziomów klas III i IV biorą udział w dyktandzie finałowym o tytuł Małego Mistrza Ortografii Powiatu Pilskiego.
· Mistrzowie poziomów klas V, VI, VII i VIII biorą udział w dyktandzie finałowym wyłaniającym Mistrza Ortografii Szkół Podstawowych Powiatu Pilskiego.
· Nagroda główna – złote pióro Prezydenta Piły - przypada zwycięzcy finału, który otrzymuje również tytuł MISTRZA ORTOGRAFII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POWIATU PILSKIEGO.
Konkurs odbędzie się 28 marca 2026r (sobota) w gmachu Szkoły Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile.
Wszystkim uczestnikom zmagań ortograficznych gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
red.: Nauczyciele języka polskiego

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!